اتحادیه اروپا برای تحریم ترکیه به توافق نرسید

به گزارش چای قند پهلو، یونان در متقاعد کردن اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم علیه ترکیه به دلیل تنش های اخیر در دریای مدیترانه بازنده شد.

اتحادیه اروپا برای تحریم ترکیه به توافق نرسید

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، یونان روز آدینه نتوانست کشورهای اتحادیه اروپا را برای اعمال تحریم علیه ترکیه متقاعد کند.

بر اساس گزارش رسانه ها، شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا همبستگی کامل خود با یونان را ابراز داشت اما درخواست آتن برای تحریم ها علیه ترکیه را بی پاسخ گذاشت.

رسانه های ترکیه ای نوشته اند که درخواست یونان برای اعمال تحریم علیه ترکیه، حمایت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به همراه نداشته است.

این تحولات در حالی روی می دهد که یک منبع یونانی روز آدینه گفت، یک ناو جنگی یونانی در دریای مدیترانه با یک کشتی جنگی متعلق به ترکیه دچار درگیری جزئی شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز به نقل از منبعی در وزارت دفاع یونان گفت، این دو کشتی جنگی به طور تصادفی در شرق مدیترانه با یکدیگر درگیر شدند.

نزاع طولانی مدت دریایی بین ترکیه و یونان این هفته بعد از آن تشدید شد که آنکارا کشتی اکتشافی اروچ رئیس را به آب هایی فرستاد که یونان هم درباره آن ها ادعای مالکیت دارد.

اتحادیه اروپا چندی قبل خاطرنشان کرد که طرح ترکیه برای انجام حفاری برای جستجوی نفت و گاز در سواحل قبرس نگرانی بسیار در این منطقه را موجب شده است. اتحادیه اروپا هشدار داده که این اقدام ترکیه موجب افزایش تنش ها میان این دو کشور شده و غیر قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 334

به "اتحادیه اروپا برای تحریم ترکیه به توافق نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا برای تحریم ترکیه به توافق نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید