انتخاب بایدن ممکن است در کوتاه مدت خوب باشد، اما دلار را نابود می نماید

به گزارش چای قند پهلو، در حالی که بازار ها خود را برای پیروزی بایدن آماده می نمایند و به نظر می رسد بورس آمریکا نسبت به این مسئله نگاه مثبتی دارد، اما یک کارشناس آمریکایی می گوید این اصلا منطقی نیست.

انتخاب بایدن ممکن است در کوتاه مدت خوب باشد، اما دلار را نابود می نماید

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، پیتر شف، کارشناس باسابقه آمریکایی، می گوید این که بازار ها در حال آماده کردن خود برای پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست و بورس این کشور به آن واکنش مثبتی دارد اصلا منطقی نیست.

به گزارش راشاتودی، وی گفت: پیروزی ترامپ در انتخابات قبلی به خاطر کار هایی که کرد به رشد بازار های اقتصادی منجر شد، اما اگر بایدن آن گونه که تهدید نموده بخواهد تمام این اقدامات را به حالت قبل بازگردانده، اقتصادیات ها را افزایش داده و قوانین را بیشتر کند شما متوجه خواهید شد وال استریت به آن نگاه منفی خواهد داشت.

شف ادامه داد در صورتی که دموکرات ها پیروز انتخابات شوند به طور قطع شاهد افزایش اقتصادیات بر شرکت ها به همراه افزایش قوانین زیر نظر کامل دموکرات ها خواهیم بود.

وی تاکید نمود هیچ کدام از این ها برای اقتصاد آمریکا خوب نیست، اما احتمالا بانک آمریکا که بهترین سناریوی پیش رو را پیروزی بایدن می داند دلیل این ادعایش اجرای بسته های یاری اقتصادی بیشتر است.

در گزارش بانک آمریکا آمده است ما احتیاج داریم همان حزبی که پیروز انتخابات ریاست جمهوری است کنترل کنگره را به دست گیرد و از آنجا که خیلی بعید است جمهوری خواستار اکثریت کنگره را به دست آورند تنها راه پیش رو که هیچ مانعی جلوی آن نیست و می تواند تصویب بسته های اقتصادی بیشتر منجر گردد و این طرح ها از سوی رئیس جمهور تائید گردد، پیروزی دموکرات ها در انتخابات است.

این بانک می گوید بنابراین اگر حتی دموکرات ها بخواهند اقتصادیات را افزایش دهند همچنان برای بازار های سهام مثبت خواهد بود چرا که کارشناسان بر این باورند که اقدامات بانک مرکزی آمریکا و اجرای بسته های یاری اقتصادی درآمد شرکت ها را افزایش خواهد داد.

بانک آمریکا می گوید درآمد شرکت ها در اولویت دوم است و اصلی ترین نقش آفرین این فرایند اجرای بسته یاری های اقتصادی است.

در واقع این بانک مرکزی آمریکاست که در حال نواختن آهنگی است که همه در وال استریت در حال رقصیدن با آن هستند و چیزی که کارشناسان می گویند این است که ما به موزیک بیشتری احتیاج داریم.

شف معتقد است این نگاه نشان می دهد که کلیت رشد بازار های بورس آمریکا مصنوعی خواهد بود.

البته وی معتقد است که پیروزی دموکرات ها حداقل در کوتاه مدت می تواند مثبت باشد، اما در نهایت بدترین نتیجه را خواهد داشت و دلار را نابود می نماید.

شف ادامه داد در پس این ماجرا دلار کشته خواهد شد. تمام این بسته های یاری اقتصادی، و تمام کسری ایجاد شده ناشی از آن ها بدترین سناریو برای دلار است.

این کارشناس اقتصادی می گوید هر کاری که اقدامات دولت را متوقف نموده یا کند کند می تواند مثبت باشد چرا که دولت به دنبال آسیب رساندن و وارد کردن خسارت به اقتصاد است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 439

به "انتخاب بایدن ممکن است در کوتاه مدت خوب باشد، اما دلار را نابود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب بایدن ممکن است در کوتاه مدت خوب باشد، اما دلار را نابود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید