تحویل یاری های بشردوستانه ایران به گرجستان برای مبارزه با کرونا

به گزارش چای قند پهلو، محموله یاری های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران به گرجستان برای مقابله با کووید-19 امروز طی مراسمی با حضور سفیر کشورمان در تفلیس به گرجستان تحویل داده شد.

تحویل یاری های بشردوستانه ایران به گرجستان برای مبارزه با کرونا

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، محموله یاری های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران به گرجستان برای مبارزه با کرونا روز چهارشنبه طی مراسمی در بیمارستان جمهوری تفلیس به مقامات گرجی تحویل داده شد.

در این مراسم، اکبر قاسمی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در تفلیس، آرا شاوردیان، نماینده ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی و گئورگی تسوتسکولائوری معاون وزیر بهداشت گرجستان حضور داشتند.

قاسمی با بیان اینکه ایران و گرجستان همیشه دارای پیوندهای تاریخی و فرهنگی بوده و با یکدیگر در راستای توسعه قدم برمی دارند، گفت کرونا یک موضوع مشترک است و ایران و گرجستان باید با همکاری یکدیگر با این ویروس مقابله نمایند.

وی اضافه کرد: خوشبختان ایران به دستاوردهای خوبی در مقابله با کرونا، دست یافته است. نمونه ای از این دستاوردهای فناورانه های مانند ونتیلاتور و کیت تشخیص کرونا در قالب بسته های یاری های بشردوستانه به دولت گرجستان تحویل داده می گردد. بعلاوه در حوزه واکسن، ایران به ششمین کشور فراوری نماینده واکسن تبدیل شده است و دوز واکسن فراوری داخل مجوز گرفته است.

معاون وزیر بهداشت گرجستان هم از اهدای بسته کرونایی جمهوری اسلامی ایران تشکر و قدردانی نمود و گفت اهدای این محموله نشان داد ملت ها باید در کنار یکدیگر با این ویروس مقابله نمایند.

محموله یاری های بشردوستانه ایران شامل ونتیلاتور، انواع کیت های تشخیص کرونا، تب سنج، دستگاه سنجش مقدار اکسیژن خون، ماسک N95 و مواد ضدعفونی نماینده می باشد که این محصولات همگی فراوریات بومی شرکت های دانش بنیان ایرانی است.

معرفی این محصولات می تواند زمینه را برای صادرات کالاهای دانش بنیان ایرانی به کشورهای منطقه به ویژه در حوزه مبارزه با کرونا افزایش دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 908

به "تحویل یاری های بشردوستانه ایران به گرجستان برای مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل یاری های بشردوستانه ایران به گرجستان برای مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید