جلسه کمیسیون مشترک برجام عصر امروز در وین

به گزارش چای قند پهلو، خبرنگاران : نشست کمیسیون مشترک برجام به منظور آنالیز و جمع بندی نتیجه کار گروه های کارشناسی سه گانه، امروز عصر در وین برگزار می گردد و بعد از آن هیأت ها به پایتخت ها باز می گردند.

جلسه کمیسیون مشترک برجام عصر امروز در وین

به گزارش به نقل از فارس، نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) عصر امروز (شنبه) 11 اردیبهشت ماه به منظور آنالیز و جمع بندی نتیجه کار گروه های کارشناسی سه گانه هسته ای، تحریمی و ترتیبات اجرایی در سطح روسای هیأت ها برگزار می گردد.

قرار است پس از این جلسه هیأت های مذاکره کننده به پایتخت ها بازگردند.

لازم به ذکر است در روزهای گذشته کارگروه ها و هیأت ها با برگزاری جلسات فشرده به بحث و آنالیز در مورد متون پرداخته اند.

به گزارش فارس، دور جدید گفت وگوهای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) در چارچوب سه گروه کاری که از روز سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در وین شروع شد، در این چند روز در پایتخت اتریش در جریان بود.

دور اول نشست کمیسیون مشترک برجام بعدازظهر سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه در گرندهتل شهر وین برگزار و حاضران تصمیم به تسریع فرایند گفت وگوها گرفته و توافق کردند که فعالیت گروه های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم ها و هسته ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد. همچنین تصمیم گرفته شد که گروه کارشناسی سوم با عنوان گروه کارشناسی ترتیبات اجرایی با هدف گفت وگو در مورد ترتیبات عملی مورد احتیاج برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به تشکیل گردد.

بر همین اساس، گفت وگوهای ایران و گروه 1+4 با ادامه جلسات کارگروه های کارشناسی در سه حوزه تحریم، هسته ای و ترتیبات اجرایی در وین در جریان است. روز چهارشنبه (هشتم اردیبهشت ماه) نیز دو کارگروه هسته ای و تحریم کار بر روی متون را ادامه داده و کارگروه کارشناسی ترتیبات اجرایی نیز برای نخستین بار تشکیل جلسه داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 799

به "جلسه کمیسیون مشترک برجام عصر امروز در وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه کمیسیون مشترک برجام عصر امروز در وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید