خبرنگاران رزمندگان یمنی پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کردند

به گزارش چای قند پهلو، تهران - خبرنگاران-یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه یکشنبه گفت که ارتش و کمیته های مردمی این کشور یک فروند پهپاد متجاوز سعودی را در شمال غرب یمن سرنگون کرده است.

خبرنگاران رزمندگان یمنی پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کردند

به گزارش خبرنگاران از شبکه تلویزیونی المسیره یمن، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اظهار کرد: این پهپاد بر فراز آسمان استان الجوف در شمال غرب یمن و در مرز با عربستان سرنگون شده است.

یحیی سریع افزود: یک فروند پهپاد عصر یکشنبه با موشک مناسب درحالی که در حال انجام مأموریت خصمانه در حریم هوایی منطقه المرزایق در استان الجوف بوده هدف قرار گرفت و ساقط شد.

وی گفت که این پرنده، یک پهپاد جاسوی از نوع کایل ساخت ترکیه بوده و متعلق به نیروهای هوایی ارتش عربستان بوده است که توسط پدافند هوایی ارتش و کمیته های مردمی یمن هدف قرار گرفت.

سخنگوی ائتلاف سعودی نیز امروز (یکشنبه) گفت که در 24 ساعت گذشته نیروهای ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان، پنج فروند پهپاد متعلق به ارتش یمن و کمیته های مردمی را سرنگون کرده است.

در حالی که هدف تمامی حملات ارتش یمن به عربستان تاسیسات نظامی بوده، این سخنگو گفته که نیروهای یمنی سعی دارند غیرنظامیان را به روشی سازمان یافته و عمدی هدف قرار دهند.

سخنگوی ائتلاف سعودی صبح روز (جمعه) نیز مدعی شده بود که 6 فروند پهپاد ارتش یمن و کمیته های مردمی منهدم شده است.

این ادعاها در حالی مطرح می شود که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز پنجشنبه گفت که شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی در جده هدف حمله موشکی و پایگاه ملک خالد هدف حمله پهپادی قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیش از این بارها اعلام کرده بود که حملات پهپادی و موشکی ارتش یمن به متجاوزان تا زمانی که حملات آنها به یمن متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

حملات بازدارنده یمن در حالی صورت می گیرد که مقام های یمنی بارها به متجاوزان هشدار داده اند که ارتش و کمیته های مردمی در اقدام تلافی جویانه و در پاسخ به حملات ائتلاف عربی به این کشور، به هدف قرار دادن مراکز، تأسیسات و فرودگاه های نظامی عربستان ادامه می دهند.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، جنگ تمام عکمک را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد که بهانه آن بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت بوده است.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله سازمان جهانی بهداشت و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 698

به "خبرنگاران رزمندگان یمنی پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رزمندگان یمنی پهپاد جاسوسی عربستان را سرنگون کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید