خبرنگاران وزیر بهداشت: تا انتها 1400 کلیه جمعیت هدف واکسینه می شوند

به گزارش چای قند پهلو، تهران- خبرنگاران- وزیر بهداشت در پیغام نوروزی خود نوشت: با لطف پروردگار و همت دانشمندان مان، فراوری واکسن های داخلی که با توفیق به پیش می رود به سرانجام رسد و در بهار بتوانیم گروه عظیمی از مردم کشورمان را با مجموعه ای از واکسن های وارداتی و فراوری داخل و تا سرانجام سال 1400 کلیه جمعیت هدف را ایمن سازیم.

خبرنگاران وزیر بهداشت: تا انتها 1400 کلیه جمعیت هدف واکسینه می شوند

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی آدینه شب در پیغام نوروزی خود نوشت: می دانم آنچه در یک سال گذشته بر عزیزانم در عرصه خدمت رسانی به مبتلایان کووید 19 گذشت، ملالی فراموش ناشدنی و تلاشی وصف ناپذیر بود. در این نبرد نفس گیر از خط مقدم جبهه سلامت یعنی خانه های بهداشت، پایگاه ها و مراکز جامع سلامت تا مراکز درمانی و بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی در بخش های دولتی، خصوصی و خیریه، از بهورزان، مراقبان سلامت، کارشناسان اورژانس و فوریت های پزشکی، کارشناسان بهداشتی، پرستاران، ماماها، کارشناسان و متخصصان علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و پیراپزشکی، دستاندرکاران توانبخشی، پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان و پیراپزشکان گرفته تا نیروهای اداری، پشتیبانی و خدماتی، روسای محترم و هیات رییسه دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی و معاونان، مدیران و کارشناسان ستادی با یاری دیگر دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد و همراهی مردم شریف در روزهای سخت تحریم حماسه ای بی بدیل آفریدند که بی تردید در تاریخ زرین سرزمین مان جاودانه خواهد ماند.

وی ادامه داد: تلخ تر از تحمل این رنج طاقت فرسا، داغ جگرسوز شهادت عزیزان مان بود که پروانه وار تن بر آتش بلا زدند و جان شیرین شان را فدای خدمت به مردم سرزمین شان کردند. یادشان همیشه گرامی و صبر و اجر نصیب خانواده های داغدارشان باد. در این میان هزاران هموطن در اثر ابتلای به این بیماری سهمگین از دست رفتند و خانواده های زیادی داغدار شدند و به دلیل شرایط، حتی نتوانستند در سوگ عزیزان شان مراسم عزا برپا نمایند، اما در میان این همه داغ و فراق و سوز و فشار سنگین، نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران با جان فشانی خادمانش توانست در عرصه دنیای علیرغم مضایق مالی و کمبودهای ناشی از تحریم های ظالمانه با تکیه بر دانش، مدیریت و از خودگذشتگی، صندلی ارزنده ای در کنار آنان که همه چیز داشتند، کسب کند و این نیز دستاوردی گران بها بود که در تاریخ این سرزمین به یادگار خواهد ماند.

وزیر بهداشت اضافه نمود: اینک که نرم نرمک بهار با همه زیبایی هایش می رسد امید آن داریم که سالی سرشار از تندرستی و کامیابی با مهار و حذف این ویروس منحوس برای مردم دنیا و کشورمان رقم خورد.

نمکی نوشت: با لطف پروردگار و همت دانشمندان مان فراوری واکسن های داخلی که با توفیق به پیش می رود به خاتمه رسد و در بهار بتوانیم گروه عظیمی از مردم کشورمان را با مجموعه ای از واکسن های وارداتی و فراوری داخل و تا سرانجام سال 1400 کلیه جمعیت هدف را ایمن سازیم. از خداوند عظیم برای همه همکارانم در نظام سلامت و خانواده های عزیزشان، سالی پربرکت و همراه با تندرستی و عزت آرزومندم.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 736

به "خبرنگاران وزیر بهداشت: تا انتها 1400 کلیه جمعیت هدف واکسینه می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر بهداشت: تا انتها 1400 کلیه جمعیت هدف واکسینه می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید