قره باغ تصرف شد

به گزارش چای قند پهلو، خبرنگاران : مقامات جمهوری آذربایجان مدعی شدند که نیروهای این کشور یک منطقه مسکونی در شمال شرق قره باغ را از نیروهای ارمنستان پس گرفته اند.

قره باغ تصرف شد

جهت دریافت خدمات ویلا طراحی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، جمهوری آذربایجان مدعی شد که در درگیری های امروز با ارمنستان در منطقه قره باغ، یک منطقه مسکونی در شمال این منطقه را پس گرفته است.

الهام علی اف، رئیس جمهور آذربایجان این خبر را در صفحه توییتر خود اظهار داشت و نوشت: امروز ارتش آذربایجان، پرچم آذربایجان را در ماداگیزه (ماداگیس) به اهتزاز درآورد. ماداگیزه متعلق به ماست.

نقشه درگیری ها

خبرگزاری آذرتاگ نیز نوشت که رئیس جمهور آذربایجان، به همین مناسبت، به حکمت حسن اف، وزیر دفاع و نیروهای این کشور تبریک گفته است.

ماداگیزه در شمال شرق قره باغ کوهستانی واقع شده است. هنوز مقامات ارمنستان به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

درگیری نظامی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ کوهستانی وارد ششمین روز خود شده و دو طرف طی این مدت، یکدیگر را به شروع درگیری متهم نموده اند و بر اثر این درگیری ده ها نفر از دو طرف کشته یا زخمی شده اند.

در همین ارتباط، حکمت حاجی اف، مشاور رئیس جمهور آذربایجان طی نشست خبری آدینه شب ارمنستان را به جذب و انتقال شبه نظامیان مزدور به ویژه ارمنی های ساکن سوریه، لبنان و روسیه به قره باغ برای مقابله با ارتش آذربایجان متهم کرد.

دو طرف درگیر طی این هفته یکدیگر را به انتقال نیروهای خارج به مناطق درگیر متهم نموده اند. حاجی اف در گفت گو با شبکه الجزیره قطر با استناد به حرف های دیروز رئیس جمهور ارمنستان گفت که ایروان خود به مسئله اذعان نموده است.

رئیس جمهور ارمنستان دیروز گفته بود که انتقال نیرو به ارمنستان و از آنجا به قره باغ کوهستانی مسئله عادی است.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان، دو جمهوری استقلال یافته از اتحاد جماهیر شوروی از سال 1992 به دنبال تصرف منطقه قره باغ کوهستانی و بخش هایی از اراضی آذربایجان توسط ارمنستان و اعلام خودمختاری این منطقه وارد درگیری نظامی شدند و کوشش ها برای حل مناقشه قره باغ در قالب گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا تا به امروز بی نتیجه بوده است.

وزارت خارجه ایران از ابتدای درگیری، دو طرف را به توقف سریع تنش و درگیری دعوت نموده و خواستار گفت وگوی طرف های متخاصم شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 358

به "قره باغ تصرف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قره باغ تصرف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید