مقرری بیمه بیکاری و غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا به زودی غیرحضوری پرداخت میشود

به گزارش چای قند پهلو، نقددینه - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: در آینده نزدیک برقراری مقرری بیمه بیکاری و پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری مربوط به کرونا به صورت کاملا غیرحضوری و به وسیله تبادل اطلاعات بین دستگاه های ذیربط انجام می گردد و برای غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا حتی نیازی به ثبت درخواست در سامانه خدمات غیرحضوری نیز نخواهد بود.

مقرری بیمه بیکاری و غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا به زودی غیرحضوری پرداخت میشود

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، دکتر مصطفی سالاری در جلسه هفتگی زندگی با کرونا که به منظور آنالیز اقدامات و برنامه های جاری این سازمان برای کنترل و کاهش عوارض بیماری کرونا برگزار گردید، گفت: بیمه شدگان تأمین اجتماعی که تست کرونا آنان مثبت باشد، اطلاعات آنان به وسیله ستاد ملی مقابله با کرونا به سازمان تأمین اجتماعی اعلام می گردد و سازمان تأمین اجتماعی غرامت دستمزد ایام بیماری آنان را برای مدت دو هفته به حساب آنان واریز می نماید بدون اینکه نیازی به ثبت درخواست از سوی این افراد باشد.

سالاری از امکان پرداخت غیرحضوری غرامت دستمزد ایام بیماری به بیمه شدگان تأمین اجتماعی درباره تمامی بیماری ها خبرداد و گفت: این خدمت درصورتی به صورت غیرحضوری قابل ارائه است که تجویز استراحت پزشکی به وسیله سامانه نسخه الکترونیک انجام گردد.

وی با بیان اینکه سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی در اختیار پزشکان، داروخانه ها و تمامی درمانگران قرار گرفته است، گفت: استفاده از این سامانه مزایای بسیار زیادی برای کشور و بیمه شدگان دارد که یکی از آنها تسهیل قابل توجه در ارائه بعضی خدمات از جمله غرامت دستمزد ایام بیماری است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی حذف بسیاری از مراجعات به شعب و کارگزاری ها برای تمدید اعتبار و صدور دفترچه را از دیگر مزایای استفاده از سامانه نسخه الکترونیک برشمرد و گفت: در صورتی که پاسخ استعلام افراد درباره امکان استفاده از خدمات درمانی تأمین اجتماعی منفی باشد، کسب اطلاع از دلیل منفی بودن پاسخ استعلام به وسیله سامانه تلفنی 1420 قابل انجام است و در این مورد نیز نیازی به مراجعه حضوری افراد به شعب و یا کارگزاری ها نخواهد بود.

دکتر سالاری همچنین در این جلسه از اقدامات گسترده اجرا شده برای توسعه و تجهیز مراکز درمانی تأمین اجتماعی سراسر کشور به منظور افزایش خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا تشکر کرد و گفت: خرید تجهیزات و اجرای برنامه های توسعه ای مراکز درمانی به گونه ای انجام می گردد که بعد از اتمام اپیدمی کرونا نیز تجهیزات و امکانات ایجاد شده برای ارائه خدمات درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

در این جلسه همچنین معاونین و مدیران واحدهای مختلف سازمان تأمین اجتماعی گزارش هایی درباره اقدامات و برنامه های در دست اجرا برای خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا ارائه دادند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 544

به "مقرری بیمه بیکاری و غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا به زودی غیرحضوری پرداخت میشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقرری بیمه بیکاری و غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا به زودی غیرحضوری پرداخت میشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید