پاکستان 17 ملوان ایرانی را آزاد کرد

به گزارش چای قند پهلو، هفده نفر دیگر از ملوانان ایرانی از زندان شهر کراچی پاکستان آزاد شده و به میهن اسلامی بازگشتند.

پاکستان 17 ملوان ایرانی را آزاد کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بخش اطلاع رسانی سرکنسول ایران در کراچی گفت: در راستای احقاق حقوق ایرانیان خارج از کشور و با پیگیری های کنسولگری کشورمان در کراچی، 17 نفر دیگر از ملوانان ایرانی از زندان شهر کراچی پاکستان آزاد شده و از طریق پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به کشور بازگشتند.

این ملوانان، حدود چهار ماه پیش به اتهام ورود غیرقانونی به آب های سرزمینی پاکستان به دست نیرو های آژانس امنیت دریایی این کشور بازداشت و روانه زندان شده بودند.

با آزادی این تعداد ملوان، در مجموع 101 ملوان ایرانی که همه آنان به اتهام مشابه توسط نیرو های پاکستانی دستگیر شده بودند، با پیگیری کنسولگری ایران در کراچی، آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

پیش تر احمد محمدی سرکنسول ایران در کراچی در ملاقات های خود با مقامات پاکستانی از آن ها خواسته شده تا نسبت به ورود سهل انگارانه صیادان ایرانی به آب های سرزمینی آن کشور با رأفت بیشتری برخورد نمایند و حتی الامکان آنان را به سمت آب های سرزمینی ایران هدایت نمایند.

وی اظهار کرد: از مالکان لنج ها و صیادان عزیز ایرانی می خواهیم بیش از پیش دقت کرده و از نزدیک شدن به حریم مرز های آبی دو کشور اجتناب نمایند، زیرا فرایند اداری در پاکستان پیچیده بوده و کار پیگیری و آزادی زندانیان ایرانی دربند، ماه ها زمان می برد.

گفته می شود تقریبا 26 نفر دیگر از ملوانان ایرانی در زندان پاکستان به اتهام ورود غیرقانونی به آب های سرزمینی این کشور محبوس هستند که تلاش برای آزادی آنان و بازگشت به کشورمان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: ghand-pahlu.ir شناسه مطلب: 638

به "پاکستان 17 ملوان ایرانی را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان 17 ملوان ایرانی را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید